Povinné ručení změna vlastníka

Nové vozy, tiskové zprávy atd.
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 63
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Povinné ručení změna vlastníka

Příspěvek od admin »

Povinné ručení nebo lépe řečeno smlouvu o povinném ručení lze ukončit z následujících důvodů:

- Zrušení ke konci pojistného období
- Zrušení smlouvy bez udání důvodů a to do 2 měsíců od jejího podpisu
- Zrušení smlouvy na základě změny vlastníka vozidla
- Zrušení smlouvy při dočasném vyřazení vozidla z evidence
- Zrušení smlouvy po odcizení vozidla
- Zrušení smlouvy na základě pojistné události
- Zrušení smlouvy na základě dohody

My se budeme více zabývat změnou vlastníka jakožto nejčastějším důvodem pro ukončení smlouvy o povinném ručení. V kostce pokud své vozidlo prodáte nastane změna vlastníka a povinné ručení bude hradit nový vlastník. Vozidlo dle zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění za škody způsobené provozem vozidla, musí pojistit nový majitel vozidla. Na tuto skutečnost je dobré myslet již v kupní smlouvě neboť je to klasický problém. Samotné pojištění končí až tehdy, když je pojišťovně doložena změna vlastníka. Kupní smlouva je podklad změny vlastníka nikoliv změna vlastníka jako taková. Změnu vlastníka je nutné doložit fakty ve velkém technickém průkazu. Pojišťovna si může vyžádat kopii kupní smlouvy jako podklad této výpovědi a také bude požadovat předložit zelenou kartu.

Výpověď pojišťovně
Jsou dva legitimní způsoby jak výpověď podat. Klasická cesta v písemné formě na pobočce, kde doporučujeme odcházet s potvrzením přijetí výpovědi. Druhou formou je písemná forma a to ať je to zaslání poštou, datovou schránkou nebo emailem. Vždy myslete na to, aby výpověď obsahovala všechny potřebné údaje a kontakt na Vás.

Na jaké informace nezapomenout
Myslete na to, že smlouvu ukončujete v jejím hrazeném období. Zpravidla Vám vznikne přeplatek, který Vám pojišťovna musí vrátit. Výpověď tedy doplňte o číslo účtu kam má být přeplatek poukázán. Pojišťovna nebude zbytečně vyvíjet snahu na zjišťování informace jakým způsobem vám prostředky poukázat.

Povinnost odevzdat zelenou kartu
S výpovědí máte povinnost odevzdat i zelenou kartu, aby nemohla být zneužita. Zelenou kartu je možné odevzdat osobně na pobočce a nebo poštou společně s výpovědí.
Cit_cra.jpg
Cit_cra.jpg (103 KiB) Zobrazeno 2557 x

Odpovědět