Jak otestovat stav baterie?

Nové vozy, tiskové zprávy atd.
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 63
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Jak otestovat stav baterie?

Příspěvek od admin »

Není žádným tajemstvím, že baterie v notebooku ztrácí s časem svoji kapacitu. Typicky si toho uživatel všimne ve chvíli, kdy se mu počítač začíná vybíjet dříve, než byl doposud zvyklý. Kromě subjektivního vnímání výdrže lze ale stav baterie sledovat přesněji a jednodušeji. Jak na to?

Zeptejte se Windows
Otázku na aktuální stav baterie a vše co s ní souvisí můžete položit přímo operačnímu systému Windows. Od verze 8 totiž funguje příkaz powercfg /batteryreport zadávaný prostřednictvím příkazového řádku, který uživateli poskytne poměrně podrobné informace o baterii, absolvovaných nabíjecích cyklech, zbývající kapacitě apod. Pro někoho může být nepříjemné, že výsledky nejsou přímo viditelné na obrazovce, nýbrž je systém exportuje do html souboru.

Užitečné utilitky
Na internetu lze nalézt i celou řadu programů, které jsou taktéž schopné poskytnout uživateli podrobné informace o stavu baterie. Programy jako BatteryInfoView, BatteryCare, BatteryBar, BatteryMon a mnohé další jsou užitečným doplňkem, který se vyplatí nainstalovat. Není potom od věci baterii čas od času baterii zkontrolovat.

Co dělat, když baterie umírá
Ve chvíli, kdy již baterie prokazatelně není schopná dodávat počítači energie v takové míře, kterou bychom jako uživatelé potřebovali, je čas na její výměnu. Z tohoto pohledu je potěšující, že s tím, že bude mít baterie do notebooku HP kratší živostnost než notebook jako celek, výrobci počítají a v naprosté většině případů lze baterii vyměnit.

Buď jde výměna provést přímo s tím, že baterie je volně vyjímatelná (v takovém případě je ideální mít doma náhradní baterii) a vy si jí můžete vyměnit sami, anebo v některém ze servisů. Taktéž šetrné a úsporné zacházení baterie ocení a bude déle sloužit. Občas je ale potřeba vyměnit každou baterii.
Přílohy
HP.jpeg
HP.jpeg (15.06 KiB) Zobrazeno 2604 x

Odpovědět