Autonosiče na kola pro vozy Citroen

Nové vozy, tiskové zprávy atd.
Odpovědět
admin
Administrátor
Příspěvky: 64
Registrován: pát 05. lis 2010 15:20:39
Kontaktovat uživatele:

Autonosiče na kola pro vozy Citroen

Příspěvek od admin »

Přepravovat kola autem dnes není žádný problém. Skvěle vám poslouží střešní nosiče nebo nosiče na tažné zařízení, které pojmou až čtyři kola. Jedná se o bezpečnou přepravu. V následujícím článku vám nosiče kol přiblížíme a představíme jejich výhody a nevýhody.

Výhody a nevýhody nosičů na kola

Výhody
- Střešní nosiče jsou cenově dostupné oproti nosičům na tažné zařízení.
- Všechny typy nosičů se snadno instalují.

Nevýhody
- Vyšší spotřeba vozidla při použití střešního nosiče.
- Střešní nosič je potřeba zvlášť na každé kolo.
- Horší nandání kol na střechu.
- V případě nosiče na tažné zařízení je zapotřebí pořídit třetí SPZ.
- Nosiče na tažné zařízení jsou cenově dražší.


Typy nosičů na kola
Střešní nosič
Střešní nosiče na kola jsou nejvyužívanějším pro přepravu kol. I když samotné kolo se na střechu složitě připevňuje, nosiče jsou levné a jejich instalace také není náročná. V pohodě se dostanete do kufru a při průjezdu horším terénem se vaše kolo nezašpiní. Nevýhodou, jak již bylo zmíněno, je horší montáž kola a vyšší spotřeba paliva auta.

Nosiče na tažné zařízení
elegantní variantou jsou nosiče připevněné na tažném zařízení. Zajišťují jednoduchou instalaci a bezpečnou přepravu kol. V případě potřeby se dají pořídit nosiče, na které lze namontovat až čtyři kola. Pokud se chcete po instalaci dostat do kufru, jednoduše nosič sklopíte a následně znovu zacvaknete. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která začíná na částce kolem 9 000 Kč.

Parametry nosičů
Nosnost
Základním parametrem je nosnost, od které se odvíjí i typ nosiče, který si budete pořizovat. Nejnižší nosnost mají střešní nosiče a nejvyšší nosiče na tažné zařízení. Při použití střešního nosiče se bere v úvahu především nosnost střechy vozidla.

Uzamčení před odcizením
Kolo je dobré chránit před odcizením. K tomu pomáhají uzamykatelné nosiče. Lze pořídit zámek k nosiči nebo k samotnému automobilu. Nutné je však podotknout, že ani sebelepší zámek neodradí zloděje před odcizením kola. Dobré je pohybovat se pouze na vzdálenost, abyste na nosič dobře viděli.
Přílohy
stresni-nosic-kol.jpg
stresni-nosic-kol.jpg (29.36 KiB) Zobrazeno 6350 x

Odpovědět